Jak na Facebook

 

Jak se jmenuje nejpopulárnější sociální síť na světě? Používá ji milióny osob každý den a noví uživatelé neustále přibývají. Vznikla v roce 2006 a již následující rok se těšila neuvěřitelné oblibě po celém světě, byť původně byla založena pouze pro studenty Harvardovy univerzity. Ano, jedná se o Fejsbuk. Mnoho lidí i po několika letech do odkazového řádku zadává www.fejsbuk.cz , ale správný název je Facebook.

Facebook slouží především ke komunikaci mezi lidmi. Mohou si tady povídat, sdílet různé formy multimediálních formátů jako fotky, obrázky, zvuky či filmy, šířit pozvánky na reálné události nebo předávat rozličné osobní informace.

Fejsbuk, facebook nebo licokniga, je to hlavně o zábavě

Dnes na této společenské síti najdete na miliardu profilů, což je jistě úctyhodné číslo. Nemusí se jednat nutně pouze o soukromé osoby, profil si tu může zřídit jakákoliv společnost, organizace, tým i webový server. Právě v propojení s běžnými internetovými stránkami je velká síla a výhoda fejsbuku.

Přihlášení

Facebook rozhodně není nic složitého, jinak by se na něm nebavily milióny lidí každého věku i pohlaví. Právě naopak, na své jednoduchosti postavila nejrozsáhlejší společenská síť světa svou popularitu. Ostatně snadná uživatelská přístupnost zdobí naprostou většinu všech aplikací, jejichž hlavním cílem je zábava a komunikace. Nejinak je na tom i „fejzbuk“.

K přihlášení do něj stačí skutečně jenom pár sekund. Asi nejtradičnějším způsobem je využití počítače, ať již osobního nebo přenosného.

- v prvním kroku si otevřete kterýkoliv internetový prohlížeč, to znamená nejspíše Internet Explorer, Google Chrome, Mozzilu nebo Operu 
- ve druhém napište do příkazového řádku adresu www.facebook.com.
- na řadu přichází třetí krok, tím je najít na úvodní modré stránce systému, která se zobrazí vzápětí, přihlašovací políčka. Není to nic složitého, nachází se v pravé horní části stránky.
- v posledním, nejdůležitějším, čtvrtém kroku, zadejte do levého pole číslo svého mobilního telefonu či svou emailovou adresu, do pravého své heslo

Přihlášení k fejsbuku potvrďte zmáčknutím tlačítka označeného jako „přihlásit se“. Ihned poté se otevře úvodní strana vašeho profilu.
Gratulujeme, můžete si užívat všech výhod a zábavy, kterou Facebook nabízí. Zjednodušení celého přihlašovacího procesu poskytuje tlačítko „zůstat přihlášen(a)“.

 

Facebook na mobilních zařízeních

Samozřejmě, že dostat se do sítě Facebooku lze i skrze mobilní telefon, kde existuje k tomu určená zvláštní stránka http://m.facebook.com. V iPhonu a na mobilech s Androidem postačuje stáhnout si speciální aplikaci. Dalším způsobem přihlašování k fejzbuku je přístup přes běžné webové stránky, pokud jsou s FB propojeny. V takovém případě na monitoru vyskočí nové okno s již popisovanými poli.

 

Komentáře k článku

Nejsou zde žádné komentáře, buďte první.

Přidat nový komentář

Jméno:*
Zpráva:*