Jak se učit cizí jazyky? Známe postup, co funguje

 

Také už máte dost neustálého začínání se studiem cizího jazyka? Máme pro vás radu, jak na to. A hlavně vás to bude bavit – což je vlastně základní princip celého postupu. Do učení se již nebudete nutit, naopak se na něj budete těšit a sami ho vyhledávat. Jak tedy na to?

Za shrnutím celého učebního systému stojí dva studenti španělštiny. Dospěli k názoru, že studiem jazyků na školách člověk nemůže dosáhnout tak vysoké úrovně, jako v případě, že studium jazyka zapojí do běžného života. A je jedno, jedná-li se o angličtinu nebo rumunštinu.

 

Tipy, jak se efektivně učit cizí jazyk 

Cizí jazyk můžete do běžného života zapojit různými způsoby: změnou jazyka v počítači, sledováním cizích filmů v originálu či čtením časopisů a knih v daném jazyce. Nejlepší cestou však zůstává komunikace s rodilými mluvčími. 

Kontakt s rodilým mluvčím je důležitý zejména k dosažení správného přízvuku. Zpočátku se vám napodobování některých, pro vás neobvyklých hlásek může zdát hloupé, ale brzy si zvyknete. Například němčina má několik regionálních akcentů, takže váš přízvuk se bude odvíjet od toho, z jaké oblasti bude váš učitel.

 

Komentáře k článku

Nejsou zde žádné komentáře, buďte první.

Přidat nový komentář

Jméno:*
Zpráva:*