Aliexpress nabízí poštovné zdarma

 

Funguje to, ale je potřeba vybrat správného prodejce

Nabídka zboží se dá popsat jako velký světový aukro shop, produkovaný Čínou. Což znamená, že zde můžete nakoupit různé druhy zboží, jak pro osobní potřebu, tak například doplňky pro dům a zahradu. Konkrétně se jedná o oblečení, boty, elektroniku, doplňky, tašky a kabelky, šperky a hodinky, hračky, tak o doplňky pro naše auto či třeba přímo pro zdraví a krásu.

Nakupování zboží na Aliexpress je celkem jednoduché skrze internetový eshop http://www.aliexpress.com/. Vzhledem k tomu, že se společnost snaží co nejvíce přizpůsobit lidem po celém světě, tak prohlížeč google dokáže celkem čitelně přeložit celý jejich internetový web, každopádně vzhledem k tomu, že ani angličtina není na eshopu dokonalá, tak o to více se dá předpokládat, že ani google translater nepřeloží stránky perfektně, ale pro to abychom mohli pohodlně nakupovat to stačí.

Hlavní internetová stránka oplývá i několika reklamami a bannery na nejprodávanější zboží. Vzhledem k tomu, že v dnešní době se dá prodat opravdu vše, tak i to se dá předpokládat přes tento „aukro“ shop. Můžeme zde tedy nakoupit i prodat jak oblečení, tak doplňky, tak speciální nástroje pro byt a zahradu.

Hlavní výhodou Aliexpress eshopu je, že u většiny zboží nemusíte platit poštovné. Aliexpress nabídka zboží jako mnoho dalších čínských obchodů dostává dotace od státu. Jinak by se jim samozřejmě nevyplatilo posílat jednodolarové položky na druhý konec zeměkoule zdarma. Doručení je celkem rychlé, vždy se vejdeme od 3 dnů do jednoho měsíce.

Zde je malý návod jak zakoupit zboží

 

Aliexpress Hodinky

Na Aliexpress se dají sehnat tisíce různých hodinek. Jen procházení nabídky Vám zabere několik hodin. Můžete vybírat jak z dámských, tak z pánských hodinek. Kovové, kožené, silikonové. Vše za zlomek ceny oproti českým prodejcům.

 

ALIEXPRESS OBLEČENÍ

Čínská společnost která vytvořila tento internetový obchod se nejdříve ze všeho věnovala hlavně zprostředkování jak prodeje, tak nákupu oblečení. V dnešní době můžeme na webu najít kromě toho i spoustu jiných druhů doplňků a potřeb. Pokud bychom se věnovali pouze zboží, nejdříve je potřeba pochopit, že Aliexpress funguje jako velký světový aukro shop, takže oblečení, které nakupujeme není přímo od výrobců, ale přímo od konkrétních zákazníků.

Veškeré zboží i oblečení najdeme na http://www.aliexpress.com/ v odkazu oblečení a doplňky či tašky a boty. Pokud bychom klikli na odkaz oblečení, můžeme si vybrat jak z velkého počtu dámského, pánského, tak dětského zboží. Konkrétně tedy můžeme nakupovat třeba halenky, sukně, kalhoty, legíny, šaty, trička, topy, kraťasy a kabáty. Kromě toho se můžeme i podívat na odkaz svatby a události, kde najdeme třeba svatební šaty, koktejlové šaty, či doplňky pro maturitní ples. Vzhledem k tomu, že Aliexpress je světový eshop, můžeme počítat i spíše s velkoobchodními cenami.

Způsob dodání zboží není nic složitého, stačí se zaregistrovat, objednat, zaplatit jak kartou, tak přes účet a poté vyzvednout zboží. Konkrétně tedy při objednání musíme samozřejmě rozkliknout zemi, kam chceme oblečení doručit, web sám přepočte celkovou cenu dle země, kam se zboží doručuje. Dobré je změnit cílovou adresu dodání předem, protože poté při prohlížení můžeme narazit i na free shipping, tedy na dopravu zdarma, či se nám tedy již zmíněně cena připočte.

V případě objednávání dražšího zboží doporučuji objednávat skrz DHL, ale u toho je opravdu nutné si zjistit výši poštovného předem. Výhodou je, že DHL má své vlastní zkušenosti a většinu věcí dokáže vyřídit za zákazníka, jak třeba proclení, tak tedy osobní doručení. Veškeré podrobnosti a rady se dají najít v dolejší části eshopu.

Recenze

Jako u každého internetového obchodu, či aukro shopu, který nám zprostředkovává prodej a koupi přes internet, i v Aliexpressu můžeme číst jak dobré, tak špatné recenze a zkušenosti. Určitě je dobré si tyto recenze přečíst a nechat se inspirovat od koho zboží nakoupit, od koho ne a třeba jakým způsobem je to nejjednodušší a nejbezpečnější.

 

Vzhledem k tomu, že Aliexpress pochází z Číny, dá se předpokládat, že nejvíce problémů může být s dopravou zboží a s platbou. Ovšem pokud bychom se zaměřili na internetové recenze, narazíme spíše na dobré zkušenosti než špatné. Zboží nám bude doručeno do měsíce, a pokud bychom nebyli s čímkoliv spokojeni, vrácení peněz většinou není problém, navíc ceny přes Aliexpress jsou tak nízké, že i malé zpoždění se nám vyplatí.

Samozřejmě co se týká špatných recenzí, záleží na jednotlivých prodejcích. Je dobré si zkouknout dříve než něco objednáme recenze u každého konkrétního prodejce, které se na Aliexpressu zobrazují procentuálně dle spokojenosti. Pak si teprve můžeme být 100% jistí, že nejspíše obchod bude v pořádku. Ale jediný problém, který se dá na webu u recenzí najít je s doručením zboží – ale vždy to vyřešil vrácením peněz.

Recenze najdete například na webu emimino.cz

 

Komentáře k článku

Nejsou zde žádné komentáře, buďte první.

Přidat nový komentář

Jméno:*
Zpráva:*