Jak se zbavit stresu a pomoci svému srdci

 

Také do úmoru dřete, pořád se něčeho obáváte a řešíte problémy ve vztahu s vaším partnerem? V takovém případě značeně zvyšujete míru svého stresu, což pro zdraví a osobní pohodu rozhodně není dobře. Poradíme vám, co s tím.

Výzkumy dokázaly, že občasný stres nemusí ničit zdraví. Avšak permanentní stres může mít vliv na váš spánek, náladu, chuť k jídlu a může dokonce způsobovat i onemocnění srdce. A to ať už se jedná o stres způsobený nespokojeným manželstvím, problémy v práci nebo třeba velkou zátěží.
 

Jak účinně bojovat se stresem

Bylo zjištěno, že smích snižuje hladinu stresových hormonů, proto zůstávejte pozitivní. Dobré účinky byly zjištěny také při meditaci či cvičení jógy. Prospěje vám tedy zejména hluboké dýchání, pozitivní myšlení a uvolnění mysli i těla. 

Je známé, že fyzický pohyb uvolňuje látky zvané endorfiny, čímž dochází k ochraně před srdečními onemocněními. V neposlední řadě je dobré se snažit stresu unikat – vyhněte se alespoň po určitou část dne e-mailům, televizním zprávám, počítači a udělejte si chvilku na relaxaci. Prospějete to vašemu srdci i manželství.
 

 

Komentáře k článku

Nejsou zde žádné komentáře, buďte první.

Přidat nový komentář

Jméno:*
Zpráva:*