Aruba, klenot na jihu Antil

 

Právoplatným nejvyšším představitelem Aruby je holandský panovník, jinak si však tento nevelký ostrov v Karibském moři dopřává poměrně velkorysé samosprávy. Nizozemský vliv je znát v úřední řeči, ve jménu hlavního města Oranjestad či v nadstandardní úrovni služeb.

Takové seskupení, společně s úchvatnou přírodou, nahrává růstu cestovního ruchu na Arubě. Dovolenou tady můžete prožít také vy: těšte se na bílé pláže Palm Beach nebo Boca Catalina, na bohaté noční povyražení a na skvělá golfová hřiště.

Zábava pod vodou i jinde

Ostrov Aruba, to je hlavně úžasné potápění. Jeho břehy ohraničují četné korálové útesy, v nichž objevíte pestrou flóru, faunu a též řadu potopených vraků lodí. Během noční výpravy se dokonce podíváte i k nejvěhlasnějšímu z nich, k fašistické nákladní lodi. Stačí si jen zaplatit průvodce.

Nechte se omámit kouzlem ostrova, vykukujícího z vln Karibiku kousek od jihoamerického kontinentu. K dalším zdejším lákadlům se řadí národní park Arikok s jeskyní Guadirikiri, přírodní koupaliště Conchi nebo kamenitý most u Andicuri Beach. Symbolem Aruby jsou podivuhodně zkřivené stromy divi-divi.

 

Komentáře k článku

Nejsou zde žádné komentáře, buďte první.

Přidat nový komentář

Jméno:*
Zpráva:*