Prohlédněte si unikátní dračí dům

 

Tak takový dům jste rozhodně ještě neviděli! Bydlet by v něm mohli například milovníci fantasy příběhů o Pánovi prstenů, ale pošmákne si v něm rozhodně i každý, kdo má rád moderní trendy, kvalitní materiály a neotřelou kreativu. Podle jeho tvůrců není ani moc drahý.

Ve španělské Granadě vytvořili tamní architekti moderní rezidenci, jejíž střecha svým vzhledem připomíná dračí kůži a zároveň mořské vlny díky zaobleným tvarům. Dům stojí v příkrém svahu a je z něj nádherný výhled na Středozemní moře a okolní krajinu.

 

Poctivá ruční práce

Dům je postaven za velmi nízký rozpočet, přestože je výsledkem mnoha hodin poctivé ruční práce, nikoliv strojové výroby. Neobvykle tvarovaná střecha je vyrobena kompletně z betonu. Také veškerý nábytek v interiéru byl připraven ručně – podle digitálních modelů.

Interiér je velmi prostorný, s kapacitou až 70 osob. Svým originálním vzhledem a vlnitými tvary připomíná hlavní společenská místnost hlediště. Je propojena s venkovní terasou, kterou dělí jen velké prosklené posuvné panely.

Vyroste podobné dílo například někde mezi Říčany a Kostelcem nad Černými lesy? Co myslíte?

 

Komentáře k článku

Nejsou zde žádné komentáře, buďte první.

Přidat nový komentář

Jméno:*
Zpráva:*